Возел со 239 км на час како на ноќна трка

МВР утрово сподели фотографија направена со еден од новите т..н. ноќни радари, на која се гледа како сообраќајната полиција регистрира возило кое се движи со 239 километри на час. Фотографијата е направена синоќа, кога полицијата спроведувала засилена акциска контрола на територија на цела држава за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што казнети се 133 возачи.

Од казнетите возачи, 12 возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Како што информираат од МВР, 76 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 57 надвор од населено место.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе