Во Куманово

Возачот го омаловажувал, а жените го фатиле за врат полицаецот од пајак службата

Вчера во Секторот за внатрешни работи-Куманово, полициски службеник пријавил дека на 19 февруари околу 10.50 часот во Куманово на улицата „11 Октомври", при вршење служба со специјално возило „пајак" од страна на А.Е.(55) од Куманово кој управувал автомобил поло, бил омаловажуван.

Според полицијата откако на А.Е. му било наредено да излезе од возилото, тој му ја одзел радио врската на полицискиот службеник. Тогаш од возилото излегле и две женски лица кои физички го нападнале полицискиот службеник влечејќи го за вратот.

Во полициска станица бил приведен А.Е., а повикани на службен разговор биле В.Е.(62) и С.А.(28) и по целосното расчистување и документирање на настанот ќе следи соодветен поднесок, информираа од полицијата.

 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе