Струмичко

Возач загинал во сообраќајка

Жител од струмичкото село Мокрино загинал кога со автомобилот што го управувал излетал од коловозот, вчера попладнето на регионалниот пат село Ново село – село Мокрино.

Според полицијата, животот го загубил Е.Д. (69).

Сообраќајната несреќа се случила околу 18.30, кога автомобил „тојота корола“ со струмички регистарски ознаки, што го управувал Е.Д. од засега непознати причини излетал од патот.

Во сообраќајката возачот се здобил со тешки повреди и веднаш бил пренесен во болницата во Струмица каде што починал. 

Екипа на СВР Струмица извршила увид.

 

Се прашувам дали градоначалникот на Охрид знаел дека „кланот" ќе додели јавно признание на вахабист.

повеќе

Македонија треба да започне со процесот на усвојување модел за правно признавање на родот со почитување на фундаменталните права и правото на личен и телесен интегритет на транс луѓето.

повеќе

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.

повеќе