Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

33-годишен Радовишанец синоќа загина во сообраќајќа излетувајќи од коловозот на магистралниот пат Струмица-Радовиш.

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 1:10 часот, Ј.Ц.(33) од с. Ораовица, Радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира" со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило „фолксваген голф" со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р. (40) од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот.

Како што соопштуваат од МВР, Ј.Ц. починал на местото на настанот, додека смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Струмица.

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе

Мора да се пристапи кон воведување нови мерки за поголема контрола на лицата кои поседуваат нелегални пари.

повеќе

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе