Тешка сообраќајка во Скопје

Возач удрил жена и побегнал

Скопјанка на возраст од 40 години е тешко повредена откако вчера во утрински часови во неа удрил автомобил голф. Возачот по сообраќајката побегнал од местото. 

Како што информираат од МВР, несреќата се случила во близина на крстосницата од улицата „Бледски договор" и булеварот „Илинден" во Скопје. 

Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза" за укажување лекарска помош.

Полицијата преземa мерки за расчистување на случајот.

Даночните затајувачи сѐ почесто се мали фирми, кои сѐ потешко се следат.

повеќе

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе