Возач тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат Скопје-с.Арачиново, во близина на влез за с.Брњарци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф", управувано од З.С.(55) од с.Грушино и автобус „јутонг", управуван од И.В.(42) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки.

Фото: Пиксабеј

Во несреќата З.С. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски".

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе