Возач тешко повреден во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, кај клучка „Жеровјане", патничко возило фолксваген голф, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.Р.(22) од село Доброште, излетало надвор од коловозот. 

Фото: Пиксабеј

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Тетово.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе