Возач тешко повреден во сообраќајка

Вчера во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат Скопје-с.Арачиново, во близина на влез за с.Брњарци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф", управувано од З.С.(55) од с.Грушино и автобус „јутонг", управуван од И.В.(42) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки.

Фото: Пиксабеј

Во несреќата З.С. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски".

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе