Возач тешко повреден откако со автомобил излетал од патот

Возач е тешко повреден во сообраќајка која се случила на локалниот пат Кавадарци - с.Ресава. Несреќата се случила откако тој изгубил контрола и излетал од коловозот. 

Вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат Кавадарци-с.Ресава, Н.П.(66) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „цитроен", со кавадаречки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата во Кавадарци. Бил извршен увид на местото на несреќата.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе