Возач со џип усмрти маж пред мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

Маж е прегазен денеска пред мостот „Гоце Делчев" во близина на Владата. Во него удрило возило „БМВ Х5" со кумановски таблички.Идентитетот и возраста на починатиот за сега не се знаат. 

Полицијата врши увид на местото на несреќата. 

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе