Возач со автомобил удри во 7-годишно момче

Триесет и петгодишник од Дебар, управувајќи со автомобил „голф", удрил во седумгодишно момче во вечерните часови на 16 март.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на улицата „Зија Мерсовски" во Дебар.

Детето било пренесено во општата болница во Дебар, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица во овој град.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе