Возач со автомобил удри во 7-годишно момче

Триесет и петгодишник од Дебар, управувајќи со автомобил „голф", удрил во седумгодишно момче во вечерните часови на 16 март.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на улицата „Зија Мерсовски" во Дебар.

Детето било пренесено во општата болница во Дебар, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица во овој град.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе