Возач со автомобил излетал од патот и починал на лице место

Прилепчанец загинал на лице место откако со својот автомобил излетал од патот. По наредба на обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција. 

Вчера во 14.05 часот на патот Крушеани - Обршани, општина Кривогаштани, кај место викано „Бревче“, патничко возило југо, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(67) од с.Бела Црква, општина Кривогаштани, излетало од патот, информираат од МВР.

Притоа, возачот починал на местото на незгодата. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп, а увид на извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе