Возач падна од мопед и тешко се повреди

Во СВР Скопје вчера во 4.10 часот било пријавено дека на ул.„Финска", Х.Ј.(21) од Скопје, управувајќи мопед со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе