Возач од ЈСП нападнат во Идризово

М.Ѓ.(58) од с.Трубарево, скопско, инаку возач на автобус на ЈСП, пријавил во полиција дека вчера попладне на автобуска постојка во с.Идризово, скопско, додека извршувал работни задачи бил физички нападнат од едно лице. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе