Возач од ЈСП нападнат во Идризово

М.Ѓ.(58) од с.Трубарево, скопско, инаку возач на автобус на ЈСП, пријавил во полиција дека вчера попладне на автобуска постојка во с.Идризово, скопско, додека извршувал работни задачи бил физички нападнат од едно лице. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе