Возач од ЈСП нападнат во Идризово

М.Ѓ.(58) од с.Трубарево, скопско, инаку возач на автобус на ЈСП, пријавил во полиција дека вчера попладне на автобуска постојка во с.Идризово, скопско, додека извршувал работни задачи бил физички нападнат од едно лице. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе