Возач од ЈСП нападнат во Идризово

М.Ѓ.(58) од с.Трубарево, скопско, инаку возач на автобус на ЈСП, пријавил во полиција дека вчера попладне на автобуска постојка во с.Идризово, скопско, додека извршувал работни задачи бил физички нападнат од едно лице. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе