Сообраќајка во Тетово

Возач на автомобил тешко повреди шестгодишно девојче

Шестгодишно девојче од Тетово е тешко повредено откако во неа удрил автомобил. Сообраќајката, според МВР се случила вчера, 30 минути по 17 часот.

На улица „Видое Смилевски - Бато" во Тетово патничко моторно возило „Мерцедес" со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Ш.(34) од Тетово, удрило во шестгодишно девојче од Тетово.

Од ударот, девојчето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во тетовската клиничка болница. Извршен е увид на местото на настанот. 

Политичките раководства во Република Македонија мора да сфатат дека немаат комодитет да ги занемаруваат економските политики на сметка на политичките агенди.

повеќе

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе