Возач на автобус тешко повреди пешак и побегнa

Вчера во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Македонско- косовска бригада“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф" удрило во пешакот А.А.(36) од Скопје, по што го напуштил местото на несреќата, информира МВР.

„Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза", соопштија од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе