Возач излетал од патот со „голф“, починал на самото место

Вчера околу 02,20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, на крстосницата од населбите Ајдучка чешма и Перо Чичо, Т.Т.(45) од Куманово, управувајќи автомобил „голф" со кумановски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од патот.

„Во незгодата возачот починал на местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од СВР-Куманово“, информираат од МВР.

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе

Макси помпа, просечен дипломатски и небитен медиумски ефект.

повеќе