Едниот на лице место, другиот во болница

Возач и совозач загинаа во тешка сообраќајка на патот Куманово - Крива Паланка

Момче на возраст од 23 години почина во Клиничкиот центар во Скопје по тешка сообраќајка која вчера се случила на патот Куманово - Крива Паланка. На местото на несреќата починал и возачот кој го управувал автомобилот во кој починатото момче било сопатник.

Според МВР, сообраќајката се случила вчера околу 09.40 часот на патот Куманово - Крива Паланка, на место викано „Чешмиче", пред с.Страцин. Во незгодата учествувале фиат пунто, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(55) од с.Железница и патничко возило „фиат пунто", со кратовски регистарски ознаки, управувано од И.М.(26) од Битола.

Во незгодата од здобиените повреди починал Б.Ѓ., додека сопатникот од истото возило Ф.Ѓ.(23) од с.Железница и И.М. биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје за укажување на лекарска помош, каде Ф.Ѓ. починал. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе