Воз удрил во камења поставени на пругата

Во полициската станица Гостивар вчера било пријавено дека на 50 метри пред железничката станица Гостивар, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје - Кичево удрил во камења поставени на пругата, по што продолжил со движењето.

Нема оштетувања на возот и нема повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе