Воз удри во автомобил, повредените одбиле лекарска помош

МВР информира дека се случила сообраќајка во која учествувале воз кој сообраќал на релација Скопје-Битола и патничко возило опел астра со прилепски регистарски ознаки. Двајцата одбиле да им биде укажана медицинска помош.

Според полицискиот билтен, вчера во 17. 40 часот непосредно до железничко стојалиште „Тројкрсти" – Прилеп, возот удрил во автомобилот, при што со повредиле се здобиле П.Б.(48) од Прилеп и совозачот Д.Б.(75) исто од Прилеп.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе