Воз удри и тешко повреди маж кај Визбегово

Едно лице е тешко повредено по удар од воз кај надвозникот во Визбегово. Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин од 17.00 до 19.35 часот.

„Вчера во 17.00 часот било пријавено дека на железничката пруга Скопје Север - Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово, воз што сообраќал на релација Скопје - Кичево удрил во едно лице, кое било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза" за укажување на лекарска помош“, велат од полицијата.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе