Оружена престрелка во Сарај, едно лице повредено

Едно лице е повредено во престрелка која попладнево се случила во селото Арнакија, во скопската општина Сарај.

Едно лице е застрелано во вооружена престрелка пред угостителски објект во село Арнакија во oпштина Сарај, потврди МВР.

Повреденото лице е префрлено во болница.

Полицијата во моментов врши увид.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе