СВР Куманово

Вооружен крадец украл пари од брокерско друштво во Куманово

Вооружен крадец денеска украл пари од брокерско друштво во Куманово.

Кумановската полиција потврди дека вооружен разбојник, денеска околу 13.30 часот, одзел одредена сума на пари од брокерско друштво, лоцирано на улицата „Иво Лола Рибар". Случајот во полицијата го пријавил вработен.
 
Од СВР Куманово информираат дека се работи на расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе