Во затворот во Скопје почина притвореник од Ресен

Рано утрово во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во бил пронајден починат А.Е.(47), од село Горна Бела Црква, ресенско.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото е предадено за обдукција, соопшти МВР.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе