Во тетовско возило излетало од пат, тројца повредени

Вчера попладне на регионалниот пат с.Пршовце - с.Јегуновце -Тетово, пред сепарацијата за бетон, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Сеат Леон" со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ќ. Н. (33) од с.Копанце-Тетово, излетало од патот. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Ф.О.,  додека Ќ.Н. и сопатничката А.О.  се здобиле со телесни повреди и по укажаната лекарска помош во КЦ-Тетово се пуштени на домашно лекување. Увид извршила екипа од ПС за БПС-Тетово.

 

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе

Суштинското синдикално организирање е во постојан пад, а за многу од работниците дури и слободниот викенд, како една од основните историски придобивки, е недостижна желба.

повеќе