Во Тетово приведена девојка од Босна и Херцеговина

Во 13.25 часот во СВР Тетово била приведена 29-годишната Б.Џ. од Босна и Херцеговина.

Девојката имала активна забрана за престој во Република Македонија. Таа била задржана во полициска станица за понатамошна постапка.  

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе