Во Тетово исчезна шестодишно дете од Прилеп

Вчера во 11.30 часот во СВР Тетово, Е.М.(29) од Прилеп пријавил дека на 18 овој месец околу 21.00 часот, неговиот шестгодишен син додека се играл на детско игралиште во забавниот парк на Спортскиот центар во Тетово, се изгубил.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на детето.

 

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе