Во тешка сообраќајка во Долно Лисиче возач заврши во болница

Маж е тешко повреден во сообраќајка која вчера се случи во Долно Лисиче. По незгодата, И.Н. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза", каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Вчера во 20,55 часот во с.Долно Лисиче,скопско на крстосница од ул.„1" и ул.„7", се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило "мазда 323" со скопски регистарски ознаки управувано од И.Н.(37) од с.Долно Лисиче и товарно моторно возило "ман" со приколка "утва" двете со скопски регистарски ознаки управувано од С.Т.(52) од Скопје, информира МВР.

 

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе