Во Свети Николе приведени три лица за нелегално производство на марихуана

Полициjата од Штип, Кочани и Свети Николе денеска ги привеле A.J. (37), И.Н. (34) и И.Д. (36) за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

По претрес во неколку објекти во Свети Николе пронајдена била и одземена поголема количина на марихуана. По насока на јавен обвинител против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе