Во судир на БМВ Х6 и „опел астра“ во Кисела Вода едно лице е повредено

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Кисела Вода на крстосницата на булевар Борис Трајковски и улицата Петар Делјан, според неофицијалните информации едно лице е повредено.

Сообраќајката се случила меѓу џип БМВ Х6 и „опел астра“, а повреден е возачот на опелот. Со возило на Брза помош пренесен е в болница, а на местото на несреќата се врши увид.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе