Во Струмица полов напад врз 13-годишно девојче

Ќ.М. (53)  вчера во струмичката полиција пријавил дека во неговата куќа Д.А. (19) извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка.

Истиот ден 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, откако на 10 август околу 23,30 часот го напуштило домот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопшти МВР.

Сведоци сме на уште едeн во типично балкански стил политички „реалити шоу“ со повлекувањето на целокупниот персонал (!) на амбасадата на Србија во Скопје, вклучувајки ја и нејзината екселенција амбасадор!?

повеќе

Собранието треба да се врати во претходната состојба.

повеќе

Нашата страна или многу наивно играла според некои свои знаења и без правила и принципи или ја свиткала кичмата.

повеќе