Во Струга се удави 22-годишно момче

Вчера околу 11.30 часот во водите на Охридското езеро во Струга.

Животот го загуби 22-годишниот Ј.А. од гостиварското село Градец.

Ј.А., велат од МВР, се возел на педалинка и во еден момент скокнал во водата но не успеал да исплива до педалинката, а бидејќи не знаел да плива, почнал да тоне.

Од страна на спасители, телото било извадено од водата, и со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Медицинскиот центар-Струга, каде од страна на лекар била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе

Да можеме Благуна да ја прашаме за нашите јадови околу текстот од Нивици, би ја зачудиле.

повеќе