Во стан во Охрид најдена мртва жена, неофицијално се работи за поранешна инспекторка

Попладнево во стан во Охрид е пронајдено телото на жена. Како што неофицијално пренесуваат дел од медиумите, се работи се поранешна вработена во СВР Охрид. За сега официјални детали од полицијата нема. 

Неофицијално, станува збор за поранешна инспекторка во охридската полиција со иницијали М. М., а причините за смртта се истражуваат.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе