Во сообраќајка во Тетовско загина пешак

Г.М. (61) загина синоќа во сообраќајка на регионалниот пат Тетово- село Теново.

Патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ф.Е. (60) од село Милетино удрило во Г.М. од село Радиовце.

Пешакот добил тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Клиничката болница Тетово, бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“-Скопје, каде им подлегнал на повредите.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Тетово.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе