Во сообраќајка на патот кон Велешко Езеро две лица потешко повредени

Две лица се тешко повредени во сообраќајка што се случила доцна синоќа на патот Башино Село – Отовица, кога се превртел автомобил што се движел кон езерото „Младост“.

Едното од двете женски лица, според лекар од велешката Итна медицинска помош, има повреди на двете нозе и едната рака, а другата жена има повреди на двете нозе.

Два тима на Итната медицинска помош ги згрижиле двете пациентки на самото место на несреќата и поради сериозност на повредите, итно се однесени на хирушкиот одел при велешката болница, за понатамошно лекување.

На лице место увид на несреќата, направила екипа на СВР Велес.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе