Во сообраќајка кај Волково тешко повреден шофер на автобус

Синоќа во село Волково, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј. (62) од Скопје и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т. (62) од село Стајковци, скопско.

М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе