Во скопски Аеродром во стан најден починат маж

Вчера претпладне во Полициската станица Аеродром од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ во стан имало починато лице Т.К.(41). 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информира МВР.

 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе