МВР билтен

Во Скопје за еден ден санкционирани пет пешаци, „пајакот“ кренал 48 возила

За едно деноноќие во Скопје двајца возачи возеле без дозвола.

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и од сообраќај се исклучени двајца возачи, затоа што управувале возила без да се стекнат со право за управување на моторно возило.

Исто така, санкциониран е еден возач поради неправилно престигнување.

Во однос на пешаците, санкционирани се пет пешаци поради поминување коловоз вон пешачки премин и пет пешаци  поради поминување коловоз на црвено светло. Во текот на изминатиот ден 48 возила се подигнати со специјално возило „пајак".

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе