Во Скопје возач на „мерцедес“ со секира нападнал моторџија

Вчера во 17.31 часот во СВР Скопје, Б.Л.(27) од Скопје пријавил дека околу 17.15 часот, додека бил заедно со Т.К.(18) и управувал мотор на ул.„Востаничка“, поради недоразбирање во сообраќајот, со употреба на секира бил физички нападнат од непознато лице, кое управувало патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки.

Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе