Во Скопје и Тетово приведени три лица со марихуана

Во скопската општина Гази Баба вчера полицаец го привел Б.И. (28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

На улицата „Владимир Полежиновски“ во Скопје приведен бил и Б.Ј. (21) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

И на локалниот пат Требош-Палатица, тетовско, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.И. (35) од Слатино, затоа што при негов и преглед на возилото „форд“, што тој го управувал, била пронајдена марихуана. Тој бил задржан во полициската станица во Тетово.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе