ПРИЈАВА ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ

Во расправија во ноќен клуб го удрил со стаклена чаша по челото

Надворешна канцеларија за криминалистички работи ПС Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р.(21) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда.

На 13 мај во 3 часот во ноќен клуб во Прилеп, по вербална расправија со оштетениот, го удрил со стаклена чаша во пределот на челото, при што му нанел тешка телесна повреда, соопшти МВР.

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе