Во расправија на „Џон Кенеди” еден повреден, прво прободен па му пукале во рака

Едно лице е повредено откако во расправија што се случила синоќа на ул.„Џон Кенеди“ прво бил прободен со остар предмет, а потоа му било пукано во раката. 

Е.М. (32) од Скопје пријавил дека по претходен договор се сретнал со неговите познаници А.А. (40) од Скопје и  Б.Н. во нивното патничко моторно возило „БМВ“, а во врска со давање на пари. По кратко време, настанала расправија и А.А. му нанел убодна рана со остар предмет, а потоа и пукал кон него во левата подлактица. На Е.М. му е укажана помош во ГОБ „Св.Наум Охридски“. 

Се работи на целосно расчистување на случајот

 

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе