Во пожар во Прилеп почина 65 годишен маж

Шеесет и петгодишен пензионер попладнево околу 17 загина во пожар во сопствената гаража на улица Никола Карев во Прилеп.  Околностите под кои починал допрва ќе се утврдуваат. Настанот се случил во неговата куќа на улицата „Никола Карев", а како што претходно објавивме според неофицијални информации пред да се случи пожарот имало расправија. 

Соседите велат дека откако забележале чадот од објектот се обиделе да помогнат во локализирање на огнот.

На лице место веднаш пристигнаа екипите на полицијата и Противпожарната Бригада и Јавното Обвинителство.

Истргата допрва треба да ја утврди причината за смртта на М.К. и како точно таа настанала.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе