Во пожар во Кичево изгореа деловни простории на политичка партија

МВР информираше дека синоќа во 01;20 часот било пријавено дека во Кичево, во угостителски објект, настанал пожар, при што биле опожарени деловни простории кои ги користела политичка партија.

Од Територијалната противпожарна единица Кичево пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

На местото излегле полициски службеници од Полициската станица Кичево.

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе

Неделава во Тирана за првпат 31 прехранбена и 6  дистрибутивни компании од регионов заеднички ќе настапат на саемот во организација на Коморскиот инвестициски форум кој го предводиме ние.

повеќе