Во пожар настрада старец, синовите со изгореници однесени во болница

Вчеравечер во пожар во семејната куќа настрада 78-годишен старец, додека неговите синови со изгореници се однесени во болница.

Околу 22 часот во село Локвица-Македонски Брод, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на С.С. (78).

Во пожарот С.С. починал, додека неговите синови Л.С. (50) и Т.С. (48) се здобиле со изгореници и биле пренесени во Медицински центар-Прилеп и се наоѓаат надвор од животна опасност.

Куќата била целосно опожарена, а на местото интервенирала Територијалната противпожарна единица-Македондки Брод. Увид ќе се врши во текот на денот.

Без оглед дали сте поддржувач или противник на претходната власт, не можете да оспорите дека таа постави сосема нови стандарди во поглед на мерките, напорите и вложувањата за да се привлечат странски инвестиции, за наши услови. 

повеќе

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе