Во кумановско почина маж, влегол во дупка па бил затрупан од одрон на земја

Вчера попладне, во атарот на куманосвското село Отља, во месноста викана „Краиште“, додека А.С.(70) од с.Отља, работел на санација на резервоар за вода што го користел за сопствени потреби, влегол во ископот длабок околу четири метри, при што бил затрупан од одрон од земја и починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе